Kam kráčaš? S kým kráčaš?

Poznáte papierové bludisko? Takú tú vcelku nenáročnú úlohu, pri ktorej sa snažíte nájsť cestu z jednej jeho strany na druhú? Ideálne pritom je, ak pri hľadaní cieľa držíte v ruke okrem ceruzy aj gumu, pre prípad, ak by sa vám správna cesta hľadala náročnejšie. Čo však ak bludisko nie je len na papieri, ak ho musíte prežiť tak naozaj? A čo ak nemyslíme ani na skutočný labyrint, ktorého koniec predsa len skôr-či neskôr objavíte? Tieto, ale aj mnohé ďalšie zaujímavé otázky a odpovede na otázku Kam kráčaš a snáď aj s Kým kráčaš zazneli počas stretnutia dorastu Gemerského seniorátu ECAV na Slovensku, ktoré sa konalo 27. apríla 2024 o 15.00 h v Rožňave.

Po chvíľach strávených pri chválach, modlitbách a Božom slove, stretnutie pokračovalo v priestoroch evanjelickej základnej školy. Jej triedy, chodby, ale aj školský dvor celkom netradične v sobotu ožili ruchom, smiechom, lapaním po dychu, ale aj vedomostnými kvízmi i rôznymi športovými úlohami, ktoré pre dorastencov a konfirmandov seniorátu pripravilo Spoločenstvo evanjelickej mládeže. Radosť a neskrývané nadšenie pritom netešilo len ich samých, ale aj všetkých duchovných, ktorí ich zápolenie sledovali. Nestihli sme zachytiť všetky ich dojmy a emócie, no jednoznačne sa zhodli, že tento rok sa im páčilo ešte viac ako ten predchádzajúci. Snáď ich teda v ten nasledujúci nesklameme.

Slová nášho úprimného poďakovania patria Spoločenstvu evanjelickej mládeže, ktoré pre nás pripravilo oslovujúci program a vynikajúce súťaže, a rovnako aj Cirkevnému zboru ECAV na Slovensku Rožňava za ich láskavé prijatie a štedrosť stola. Patria tiež všetkým odvážnym mladým ľuďom, ktorí  predsa len rozumejú tomu kam a s Kým kráčajú, no najmä nášmu nebeskému Otcovi za Jeho blízkosť a požehnanie.

Mgr. Erika Sýkorová, PhD. – zborová farárka v CZ Betliar

Foto: -rg-